Scores for Wednesday, April 25, 2018

Baseball
Belfast 9, Lincoln Academy 4
Bucksport 12, Central 2
Maranacook 3, Leavitt 2
Waterville 18, MCI 5
Winthrop 10, Oak Hill 0

Softball
Central 3, Bucksport 1
Leavitt 12, Maranacook 4
Lincoln Academy 16, Belfast 3
Waterville 2, MCI 0

Boys Lacrosse
Bangor 15, Edward Little 7
Cony 4, Erskine Academy 3
Lake Region 25, St. Dominic 5
Lincoln Academy 15, Lawrence 2
Mt. Ararat 8, Oak Hill 6

Girls Tennis
North Yarmouth Academy 5, St. Dominic 0

Schedule for Thursday, April 26, 2018

Baseball
Cony at Mt. Blue, 4 p.m.
Deering at Kennebunk, 4 p.m.
Ellsworth at Washington Academy, 4:30 p.m.
Erskine Academy at Gardiner, 4 p.m.
Forest Hills at Valley, 4 p.m.
Fort Fairfield at Central Aroostook, 4 p.m.
Gorham at Portland, 4 p.m.
Gray-New Gloucester at Poland, 4 p.m.
Greater Houlton Christian at Southern Aroostook, 3:30 p.m.
Highview Christian at Richmond, 4 p.m.
John Bapst at Hermon, 4:30 p.m.
Katahdin at Hodgdon, 4 p.m.
Lewiston at Brunswick, 4 p.m.
Marshwood at Scarborough, 4:30 p.m.
Monmouth Academy at Carrabec/Madison, 4 p.m.
Mt. Ararat at Oxford Hills, 4:30 p.m.
Noble at Windham, 4 p.m.
Sanford at Biddeford, 4:30 p.m.
South Portland at Falmouth, 4:30 p.m.
Spruce Mountain at Telstar, 4 p.m.
St. Dominic at Sacopee Valley, 4 p.m.
Thornton Academy at Cheverus, 4:30 p.m.
Westbrook at Massabesic, 4 p.m.
Winslow at Lawrence, 4 p.m.
SOFTBALL
Carrabec at Mountain Valley, 4 p.m.
Cony at Mt. Blue, 4 p.m.
Deering at Windham, 4 p.m. St. Joseph's College
Ellsworth at Washington Academy, 4:30 p.m.
Erskine Academy at Gardiner, 4 p.m.
Forest Hills at Valley, 4 p.m.
Fort Fairfield at Central Aroostook, 4 p.m.
George Stevens at Mt. Desert Island, 4:30 p.m.
Gray-New Gloucester at Poland, 4 p.m.
John Bapst at Hermon, 4:30 p.m.
Katahdin at Hodgdon, 4 p.m.
Lewiston at Brunswick, 4 p.m.
Monmouth Academy at Madison, 4 p.m.
Mt. Ararat at Oxford Hills, 4:30 p.m.
Sanford at Gorham, 4 p.m.
Spruce Mountain at Telstar, 4 p.m.
St. Dominic at Sacopee Valley, 4 p.m.
Winslow at Lawrence, 4 p.m.
Yarmouth at Greely, 4:30 p.m.
BOYS' LACROSSE
Marshwood at Biddeford, 7 pm
GIRLS' LACROSSE
Biddeford at Brunswick, 6 p.m.
Camden Hills at Boothbay, 4:30 p.m.
Edward Little at Oxford Hills, 4:30 p.m.
Fryeburg Academy at St. Dominic, 4 a.m.
Gardiner/Hall-Dale at Bangor, 4 p.m.
Lincoln Academy at Lawrence, 4 p.m.
Oceanside at Morse, 5 p.m.
BOYS' TENNIS
Calais at Deer Isle-Stonington, 1 p.m.
Calais at Deer Isle-Stonington, 3 p.m.
Carrabec at Madison, 4 p.m.
Hermon at Mt. Desert Island, 4 p.m.
Lisbon at Mountain Valley, 4 p.m.
Marshwood at Gorham, 4 p.m.
Old Town at Foxcroft Academy, 4 p.m.
Penobscot Valley at Dexter, 4 p.m.
Presque Isle at Madawaska, 4 p.m.
Sanford at Bonny Eagle, 3:30 p.m.
Spruce Mountain at Boothbay, 4 p.m.
Washington Academy at John Bapst, 4 p.m.
Wiscasset at Dirigo, 4 p.m.
GIRLS' TENNIS
Bonny Eagle at Sanford, 3:30 p.m.
Boothbay at Spruce Mountain, 4 p.m.
Calais at Deer Isle-Stonington, 1 p.m.
Calais at Deer Isle-Stonington, 3 p.m.
Dirigo at Wiscasset, 4 p.m.
Hermon at Mt. Desert Island, 4 p.m.
Madison at Carrabec, 4 p.m.
Mountain Valley at Lisbon, 4 p.m.
Old Town at Foxcroft Academy, 4 p.m.
Penobscot Valley at Dexter, 4 p.m.
Presque Isle at Madawaska, 4 p.m.
Thornton Academy at Deering, 4 p.m.
Washington Academy at John Bapst, 4 p.m.
Winthrop at Hall-Dale, 4 p.m.
York at Lake Region, 4 p.m.

Complete High School sports scores and schedules, click here!