Scores for January 18

Boys' basketball
Hall-Dale 76, Monmouth Academy 44
Madison 57, Mt. Abram 33
Mountain Valley 57, Lisbon 39
Richmond 79, Wiscasset 46
Boothbay 52, Oak Hill 43
Dirigo 48, Carrabec 32
Brewer 69, Gardiner 58
Dexter 59, Penquis Valley 30
Hampden Academy 74, Camden Hills 49
Hermon 51, Oceanside 41
Thornton Academy 55, Lewiston 40

Girls' Basketball
Monmouth Academy 56, Hall-Dale 34
Valley 35, Highview Christian 26
Boothbay 64, Oak Hill 46
Camden Hills 60, Hampden Academy 40
Dexter 53, Penquis Valley 46
Kents Hill 53, Hebron Academy 38
Lake Region 44, Yarmouth 40
Medomak Valley 56, Morse 26
Old Orchard Beach 57, Hyde 14
Old Town 41, Foxcroft Academy 26

Boys' Hockey
Edward Little 5, Cape Elizabeth 1 

Girls' Hockey
Winslow/Gardiner 7, Yarmouth/Freeport 2

Schedule for January 19

Boys' Basketball
Waterville at Maranacook, 6:30 p.m.
Winslow at Mt. View, 6:30 p.m.
Erskine Academy at Belfast, 6:30 p.m.
Lawrence at Cony, 6:30 p.m.
Leavitt at Mt. Blue, 7 p.m.
Lewiston at Edward Little, 7 p.m.
Messalonskee at Brunswick, 6:30 p.m.
Bucksport at Dexter, 7 p.m.
Camden Hills at Nokomis, 6:30 p.m.
Morse at Medomak Valley, 7 p.m.
Mt. Ararat at Lincoln Academy, 6:30 p.m.
Oceanside at MCI, 6:30 p.m.
Poland at Lake Region, 7 p.m.
Rangeley at Valley, 7 p.m.
Skowhegan at Gardiner, 6:30 p.m.
Temple at Forest Hills, 5:30 p.m.
Traip Academy at Waynflete, 5:30 p.m.

Girls' Basketball
Cony at Lawrence, 6:30 p.m.
Belfast at Erskine Academy, 6:30 p.m.
Madison at Monmouth Academy, 7 p.m.
Maranacook at Waterville, 6:30 p.m.
MCI at Oceanside, 6 p.m.
Mountain Valley at Mt. Abram, 7 p.m.
Mt. Blue at Leavitt, 6:30 p.m.
Mt. View at Winslow, 6:30 p.m.
Brunswick at Messalonskee, 6:30 p.m.
Carrabec at Richmond, 7 p.m.
Dexter at Schenck, 7 p.m.
Edward Little at Lewiston, 7 p.m.
Gardiner at Skowhegan, 7 p.m.
Gould Academy at Hyde, 5 p.m.
Hall-Dale at Dirigo, 7 p.m.
Hebron at Seacoast Christian, 4 p.m.
Kents Hill at Islesboro, 5:15 p.m.
Lincoln Academy at Mt. Ararat, 7 p.m.
Narraguagus at Bucksport, 6:30 p.m.
Nokomis at Camden Hills, 6:30 p.m.
Oak Hill at Lisbon, 7 p.m.
Poland at Lake Region, 5:30 p.m.
Rangeley at Valley, 5:30 p.m.
Sacopee Valley at St. Doms, 7 p.m.
Spruce Mountain at Boothbay, 7 p.m.
Temple at Forest Hills, 4 p.m.
Waynflete at Traip Academy, 7 p.m.
Wiscasset at Telstar, 7 p.m.

Complete High School sports scores and schedules, click here!